Tek Rent A Car

Kiralama Koşulları

Araç kiralamanın belli başlı şartları vardır. Araç kiralamak isteyen kişilerden belli şartları taşıması ve belli belgeleri bulundurması istenir. Bu şartların sağlanması durumunda her kes araç kiralayabilir. Özellikle bazı firmalar en az 20 yaş sınırını şart koşmaktadır. Kiralanacak aracın kullanım şartlarına bağlı olarak ta ehliyet istenmektedir. Örneğin özellikle küçük arabalar için yani 4 tekerlekli arabalar için A ve ya B ehliyeti yeterlidir. Fakat büyük arabalar yani 6 ve daha fazla tekerlekli arabalar için en az E ehliyeti istenmektedir.

Aracı kiralatan firma aracı karalamak isteyen müşteriye gerekli açıklamaları yaptıktan sonra kiralama sözleşmesini kiracıya imzalatır. Kiracı en az 72 saat olmak üzere arabayı kiralar ve belirtilen gün ve saatte arabayı teslim etmek zorundadır. Kiracı durumuna bağlı olarak kiralama süresi belli bir sözleşme şartları karşılığında uzatılabilir. Kiracı araca yasal olmayan her hangi bir kişiyi ya da eşyayı bindirdiği durumda, aracı yanlış ya da kusurlu sürdüğü durumlarda, araç sahibinin izni olmadan başka kişilere verdiği durumlarda gerekli cezai kaideleri kabul etmiş olacaktır.

Aracın kaza yapması durumunda araç kaza giderleri araç sigortası tarafından ödenmektedir. Fakat karşı tarafın manevi tazminat gibi bir talebi durunda ise kazanılan tazminat araba kiralayıcısı tarafından tahsil edilir. Tüm bu araba kiralama şartları ve prosedürleri müşteriler tarafından kabul edilmek durumundadır.

 

KİRALAMA SÜRESİ

Kısa Süreli kiralamalarda Minimum 3 Günlük kiralama yapılırmaktadır.

Uzun dönem kiralamalarda 1 yıldan 3 Yıla kadar Filo kiralama yapılabilir.

 

GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

Şahıslar için; Ehliyet, Nüfus Cüzdanı, Kredi kartı ve kiralayana ait son 6 aylık SGK hizmet dökümü gerekmektedir.

Şirketler için; İmza Sirküsü, Vergi Levhası ve kullanıcının ehliyeti gerekmektedir.