Tek Rent A Car

Sigorta

Birçok insanın kafasında sorun teşkil eden meselelerden biri de otomobil kiraladıktan sonra sigorta işleminin nasıl olacağı konusudur. Firmadan araç kiralanırken imzalan sözleşmede yer alan maddelerde neler yazıldığı ile alakalı bilgiler vermek istiyoruz. Kısaca değinmek gerekirse:
 
        - Öncelikle firma aracı kiralamadan önce müşteriden açık senet isterler. Bu sayede sürücünün kendi hatalarından dolayı oluşan sıkıntılardan  sigorta işlemini gerçekleştirmezler. Tabi bu her firmanın şart koştuğu bir madde değil
 
        - Firmalar aynı zamanda istedikleri şeylerden biri de kredi kartı numarasıdır. Bu sayede yine sürücünün kendi hatasından kaynaklanan hataları kredi kartına uyguladığı belli oranda bloke işlemi ile karşılaşılabilirler. Bu madde de her firmanın şart koştuğu bir madde değil.
 
       - Firmalar araçları kiralarken araçlarına kasko yapmalıdır. Bu sayede sürücünün hataları dışında oluşan kazalarda hasar karşılanmış olur. Bu hususta aracı kiralayan kişinin de dikkatli olması lazım. Gerekirse kasko ile alakalı belgelere bakabilir.
 
       - Herhangi bir şekilde kaza geçirirseniz arabanızı yerini değiştirmeden trafik polisi çağırılmalıdır. Bununla eş zamanda firma sahibin arayarak haberdar edilmelidir.
 
       Bunların yanında akıllara kaza yaptıktan sonra acaba yeni bir araba alabilir miyim? Bu çoğu zaman olabilecek bir şeydir. Kaza raporu firmanın eline ulaştıktan sonra firma haklı olduğunuzu gördükten sonra size yeni bir araç gönderecektir.